Sok z wyciskarki czy suplementy – co wybierają pływacy?

Wyciskarki do owoców, szczególnie te wolnoobrotowe robią obecnie ogromną furorę na rynku. Głównie za sprawą sportowców, a w szczególności pływaków, którzy polecają te urządzenia na swoich profilach społecznościowych. Początkowo wiele osób uważało, że robią to pod publiczkę albo za sponsoring, jednak to nie do końca prawda. Pływacy chcieli po prostu wykorzystać swoją popularność w szczytnym celu. Chodziło im głównie o to, aby propagować wśród swoich fanów zdrowe odżywianie. A jak wiadomo świeże soki to idealny element zrównoważonej diety i to niezależnie od tego czy jest sportowcem czy nie.

Co i jak je zawodowy pływak?

Sporo mówi się o tym, że sportowcy potrzebują zbilansowanej diety. Mowa głównie o jedzeniu posiłków bogatych we wszelkie wartości odżywcze. Podstawą są również odpowiednie porcje oraz odstępy między posiłkami. Każdy z elementów musi być uwzględniony – białko, węglowodany i tłuszcze. Poza tym nie można zapomnieć o odpowiedniej ilości przyswajalnych witamin i minerałów. Chodzi o to, że te wszystkie produkty powinny pochodzić z żywności, a nie sztucznej suplementacji. Wychodzi w takim razie na to, że taki pływak musiałby przez większość swojego czasu jeść. A jak wiadomo, jego głównym zadaniem są treningi oraz regeneracja. Dlatego dietetycy pływaków wprowadzili do ich jadłospisu świeżo wyciskane soki. Dzięki temu bez problemu dostarczają organizmowi wszystkie niezbędne elementy.

Dlaczego świeży sok jest tak ważny?

Warto wiedzieć kilka faktów na temat wyciskarek, z których pochodzą omawiane soki. Sportowcy, czy też szczegółowo rzecz ujmując pływacy, od których rozpoczęliśmy, kochają swoje wyciskarki za kilka kwestii. Po pierwszy są to, można z przymrużeniem oka powiedzieć, legalne słodycze. Tak jak cukier jest raczej omijany w diecie pływaka, tak sok wyciskany z pomarańczy czy innych owoców jest słodki i pożywny. Poza tym jedna szklanka takiego świeżego soku z cytrusów zaspokaja dzienną dawkę witaminy C. Dzięki temu bez problemu można ominąć spożywanie jakichkolwiek suplementów diety na rzecz zdrowych soków.

Pływacy zakochali się w wyciskarkach wolnoobrotowych i dają temu często wyraz. Jest to świetna idea promowania zdrowego stylu życia oraz zbilansowanej diety. Każdy, nawet jeśli nie jest sportowcem, powinien się przekonać do świeżo wyciśniętych soków ze swoich ulubionych owoców i warzyw. To samo zdrowie w szklance. Szczególnie warto sięgnąć po to rozwiązanie, gdy Twoje dziecko zaczyna swoją przygodę ze sportem. Jak widać zdecydowanie wygrywają wyciskane soki niż suplementy diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *