Jak świeży sok z wyciskarki wpływa na wyniki pływaków?

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia dieta jest kluczowym elementem w drodze po sukces każdego sportowca. Chodzi o to, aby była ona odpowiednio dobrana do indywidualnych potrzeb. Od pewnego czasu, bardzo popularne stają się przekąski między głównymi posiłkami pływaków w postaci soków z wyciskarki. Stanowią one szybkie do przyswojenia źródło niezbędnych witamin i minerałów. Pływanie to bardzo specyficzna dyscyplina, w której liczy się zarówno rozwój mięśni kończyn oraz dobra wydolność. Wielu trenerów oraz naukowców uważa, że odpowiednia dieta ma na to duży wpływ.

Co daje pływakom świeży sok?

Po pierwsze warto nadmienić, że dieta takiego sportowca powinna opierać się na soku świeżo wyciskanym, a nie takim z kartonu. Dlaczego? Odpowiedź jest wręcz banalna, chodzi o to, żeby organizm pływaka otrzymywał z jedzenia wszystko co najlepsze. Lepiej do zrobienia soku wykorzystać wyciskarkę wolnoobrotową zamiast kupienia takiego napoju w sklepie. Użycie wyciskarki pozwoli na zatrzymanie w soku wszystkich zdrowych elementów. Dla pływaka bardzo ważne jest, aby stale dostarczał organizmowi minerały, które zwiększą jego sprawność fizyczną. Dieta sportowca to nie tylko kurczak i ryż z warzywami – musi być ona znacznie bardziej urozmaicona. Taką możliwość dają różnego rodzaju soki oraz koktajle, które można stworzyć praktycznie z każdego warzywa oraz owocu.

Ile razy dziennie sportowiec może pić sok?

Świeżo wyciskany sok to samo zdrowie i każdy o tym wie. Jednak jak ze wszystkim, warto zachować umiar. Poza tym dużo zależy od tego z czego pije się sok. Dla pływaków zdecydowanie lepiej będzie postawić na sok z większością warzyw niż owoców. Głównie dlatego, że owoce mają w sobie dużo fruktozy, czyli cukru. Podczas treningów, które są bardzo męczące organizm potrzebuje właśnie takie węglowodany jak cukry, jednak nie powinno ich być w zbyt dużej ilości. Warzywa natomiast mają w sobie sporo błonnika oraz witamin, które przyspieszają metabolizm. Jak wiadomo odpowiednia przemiana materii jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Sok i sport to zdrowie, jeśli tylko jest robiony z głową. Każdy powinien sięgać po świeżo wyciśnięte soki, ale sportowcy w szczególności. Pływanie to bardzo wysiłkowy sport, który rządzi się swoimi prawami i dlatego potrzebne jest wszechstronne wsparcie organizmu. Dieta to jak zawsze klucz do sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *